Inwestycje - połączenie ekonomii i realizacji
Inwestycje budowlane, firmowe, prywatne, samorządowe
Inwestycje w zakłady produkcyjne
Nadzór inwestorski
jQuery Slider


____________________________________________________________ Budownictwo ____________________________________________________________

Firmy budowlane są główną częścią procesów inwestycyjnych. Dzięki nim mozliwe jest realizowaie planów prywatnych, firmowych, państwowych i samorządowych inwestorów związanych z tworzeniem nowych nieruchomości, budynków, mostów, dróg, magazynów, galerii handlowych, hal targowych, budynków jednorodzinnych, etc.

Inwestycje drogowe są domeną gmin, miast, samorządów oraz państwa w sensie głównych szlaków komunikacyjnych. Inwestycje w drogi szybkiego ruchu, autostrady, obwodnice wymagają tak dużych nakładów, że konieczny jest udział kapitału państwa. Do inwestycji drogowych przynależ1y również cała infrastruktura przydrogowa, kanalizacja, sieci wodociągowe, sieci teleinformatyczne, sieci elektryczne, systemy oznakowania dróg, serwis drogowy, utrzymanie bezpieczeństwa.

Inwestycje w nieruchomości to z kolei domena prywatna, często reprezentowana przez developerów jeśli mowa o budowaniu nowych nieruchomości na sprzedaż. Istnieje też ogromny rynek nieruchomości wtórnych i inwestycje prywatne dla działek czy domów, które będą zyskiwały na wartości jest stałym i sporym kawałkiem tortu inwestycyjnego. Inestycje w nieruchomości dają japewniejszy zwrot wydanych środków.

Budowa hal o różnym przeznaczeniu: hal targowych, widowiskowo-sportowych, hal produkcyjnych i magazynowych jest najczęstszym wydatkiem inwestycyjnym miasta, gminy, spółki prawa handlowego. Stworzenie miejsca do prowadzenia produkcji, miejsc do magazynowania towarów, miejsca do prowadzenia dzialalności handlowej stanowi bazę do jakiejkolwiek większej inwestycji. Inwestorzy coraz częściej wymagają od wykonawców dostarczenia gotowych kompleksów budowlanych jakimi są hale pod klucz do których można szybko wprowadzić pracowników i urządzenia i zacząć kolejne zaplanowane działania.

Budowa galerii handlowych w sensie procesów inwestorskich straciła ostatnio na dynamice ze względu na duże nasycenie hal sklepów wielkopowierzchniowych oraz wzrastający trend do robienia zkupów w mniejszych sklepach osiedlowych. Niemniej jednak powstają kolejne handlowe kolosy w miejscach w których przybywa ludności. Inwestowanie w nowe galerie może być jednak dzisiaj obarczone małą stopa zwrotu.

Budowa nowych fabryk na terenie Polski ma głęboko przemyślane podstawy zakorzenione w ocenie kosztów produkcji. Konkurencyjne do reszty Unii Europejskie koszty pracy powodują wybór specjalnych stref ekonomicznych jako umiejscowienie nowch, dużych przedsiębiorstw i fabryk.


______________________________________________________________________    ______________________________________________________________________

budowa hal stalowych nadzór inwestorski

STALKONCEPT Sp. z o.o
nadzór inwestorski nad budową hal stalowych

 


INVESTOR - katalog inwestycji finanse budownictwo auto-moto © 2017